• هوش تجاری
    داشبورد مدیریتی

Business Inteligense

مقدمه ای بر داشبورد مدیریتی
اصطلاح “هوش تجاری(BI)” نخستین بار درسال ۱۸۶۵ توسط Richard Millar Devens در اثری با عنوان دایره المعارف ضرب المثل های تجارت و بازرگانی، استفاده شد. در واقع هوش تجاری یا هوشمندی کسب‌ و کار (Business Intelligence) که به اصطلاح BI خوانده می‌شود، به فرآیند تبدیل داده‌های خام به اطلاعات تجاری و مدیریتی گفته می‌شود که به مدیران سازمان کمک می‌کند تا تصمیمات خود را سریع‌تر و بهتر اتخاذ کنند و بر اساس اطلاعات صحیح، عملکرد درست و سنجیده‌ای از خود نشان دهند
شاید به نظر برسد که داشبورد اتومبیل تنها یک لایه نمایش شکیل با طراحی مناسب است، اما چند لحظه به اتومبیلی فکر کنید که نمیتوانید اطلاعی از وضعیت درونی آن داشته باشید و تمام سفرتان را باید با حدس و گمان و احتمال های غلط و درست و تصمیم گیری‌های مبهم طی کنید! و این وضعیت قطعاً غیر قابل تحمل خواهد بود.
داشبورد مدیریت این امکان را به مدیران سازمان ها میدهد که در هر لحظه عملکرد سازمان خود را مشاهده کرده و وضعیت آنرا نسبت به هدفهای استراتژیک پایش کنند. برای این منظور می بایست شاخص های کلیدی عملکرد (KPI: Key Performance Indicator) سازمان و واحدها تعریف شود تا بتوان در هر لحظه از وضعیت شرکت و عملکردها واحدهای سازمانی مطلع شد.
مزایای داشبوردهای مدیریتی
– تعریف شاخص های کلیدی عملکرد سازمان (KPI)
– نظارت بر عملکرد سازمان و واحدها
– کمک به تصمیم گیری سریعتر و بهتر
– نمایش وضعیت کل سازمان در یک نگاه
– دسترسی سریع به اطلاعات از مجموعه چند منبع

مراحل کلی طراحی و هوشمند سازی کسب و کار
(درباره نرم افزارهای هوش تجاری بیشتر بخوانید)

 

رویکرد شرکت کیفیت سازان برتر
شرکت کیفیت سازان برتر در خصوص ارائه خدمات هوشمند سازی کسب و کار، کمک به افراد تصمیم گیر جهت اتخاذ تصمیمات مناسب و هوشمندانه در راستای پیشبرد درست کسب و کار می باشد چرا که در دنیای سریع و رقابتی امروز جمع آوری و تحلیل سریع داده ها، و تصمیم گیری به موقع می تواند به مزیت رقابتی سازمان تبدیل شود. راهکارهای ارائه شده به منظور هوشمند سازی کسب و کار می تواند بسیار جامع بوده و یا روی مسائل خاصی نظیر مدیریت عملکرد سازمان، تحلیل هزینه ها، بررسی میزان فروش، سرمایه های انسانی سازمان و … متمرکز گردند.

 

خدمات پیشنهادی
شناسایی فرآیندهای کسب و کار(BPM)
باز طراحی فرآیندهای کسب و کار(BPR)
مدل سازی فرایندهای کسب‌وکار (BPMN)
‌سیستم مدیریت فرایندهای کسب‌وکار (BPMS)
داشبورد مدیریت منابع انسانی
داشبورد مدیریت فروش و بازاریابی
داشبورد ارزیابی رضایت مشتریان و ارتباط با مشتری
داشبورد مدیریت انرژی
داشبورد مدیریت ریسک

آخرین اخبار